Image 1 title

type your text for first image here

Image 2 title

type your text for second image here

Image 3 title

type your text for third image here

Image 4 title

type your text for 4th image here

K O N T A K T

H A R R Y

Firma usługowo-handlowa

ul. Wiejska 41, 47-364 Dobra

tel. 606 928 397

kontakt@harryinstalacje.pl

sduda@harryinstalacje.pl

www.harryinstalacje.pl

Statystyka strony

Odsłon : 77255

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
OGRZEWANIE GRZEJNIKOWE
PDF Drukuj Email

  Obecnie najbardziej rozpowszechnionym sposobem ogrzewania pomieszczeń jest ogrzewanie z użyciem grzejników. Jest to ogrzewanie wysokotemperaturowe,  którego czynnik grzewczy osiąga temperaturę ok. 75ºC.

  Moc grzejników instalowanych w budynkach uzależniona jest od wielu czynników tj. miejsca usytuowania grzejników, przeznaczenia pomieszczeń (wymaganej temperatury), parametrów instalacji, temperatury wody zasilającej, wody powrotnej oraz od strat ciepła przez ściany czy okna.

  Nowoczesne grzejniki mają małą pojemność wodną oraz łączone są rurkami o małych średnicach. W instalacji znajduje się mało wody, energia potrzebna do jej podgrzania jest również mniejsza, a zatem możliwe jest szybkie nagrzanie pokoju i zmniejszenie ogrzewania, gdy jest cieplej. Taki układ ma małą bezwładność cieplną. Jeżeli kocioł co wyposażony jest w regulację pogodową, a grzejniki w zawory termostatyczne to uzyskujemy bardzo wygodne i oszczędne ogrzewanie domu.

  Dodatkowym atutem ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami jest ich łatwy montaż oraz niższa cena niż ogrzewania podłogowego.